עקבו אחרינו בפייסבוק
Facebook Pagelike Widget

איך מעבירים נסיעה ממושכת באוטובוס?

איך מעבירים נסיעה ממושכת באוטובוס?

האוטובוסים מהווים פתרון תחבורתי מצוין עבור מי שאין לו רכב צמוד ויש הרבה אפשרויות להגיע ממקום למקום בעזרתם של האוטובוסים. לכל אדם יהיה את אופי הנסיעה הרלוונטי עבורו ולכן הנושא של נסיעה ממושכת או ארוכה הוא אובייקטיבי ותלוי בהעדפות של כל נוסע ונוסע. יחד עם זאת, מכיוון שמדינת ישראל היא מדינה שהשטח שלה הוא בעיקר לאורך – הרי שיש נסיעות שתהיה הסכמה שהן ארוכות ורצוי מאד להיערך לקראתן. חשוב לשים לב מראש האם למשל מתכוונים לנסוע עם ילדים, האם מדובר באוטובוס שאפשר להתחבר בו לרשת אינטרנט או האם תהיינה עצירות בדרך. כאשר כלה מידע מונח לפני הנוסע – קל לא יותר לדאוג שהנסיעה תעבור עליו בנעימים.

לאן נוסעים וכמה זמן זה לוקח?

כאמור, לכל אדם יש את סדר היום שלו והצרכים הקשורים בתחבורה או בהגעה למקומות מסוימים. כך למשל חיילים נדרשים בדרך כלל לנסיעות ארוכות במיוחד מאזורים שונים בארץ לאזורים אחרים (כמו לדוגמא יציאה מבסיס צבאי באזור הדרום ונסיעה הביתה באזור השרון, חיפה או הצפון). ברוב המקרים נסיעות של יותר משעה נחשבות לארוכות וחשוב להיערך לקראתן. אפשר כמובן גם לנסוע בספונטניות ללא הכנה מוקדמת אך הנסיעה תהיה משעממת והתחושה שתיווצר תהיה כזאת שהזמן כלל לא זז ויש עוד המתנה ארוכה באוטובוס עד להגעה לתחנת היעד. בדיוק את התחושה הזאת אפשר להעלים בעזרת התארגנות נכונה ומושכלת.

הכנה מוקדמת – זה הפתרון!

כאשר נוסעים עם ילדים הרבה זמן באוטובוס, צריך לספק להם תעסוקה – ספר קריאה, חוברת צביעה או מחשב נייד קטן (אייפד או טאבלט). רצוי לוודא מראש שהסוללה של המכשיר מוטענת עד הסוף ותמיד כדאי להצטייד במטען צמוד ליתר ביטחון. כיום ישנם אוטובוסים רבים בעלי שקעי הטענה שמשמשים את הנוסעים שנמצאים באוטובוס למשך לא מעט זמן. גם המבוגרים יכולים להצטייד בספר קריאה או אפליקציה סלולרית שתנעים את זמנם ותשמור עליהם עסוקים ומרוכזים. יש מי שמעביר נסיעות ארוכות בשינה טובה. לשם כך כדאי ללבוש בגדים נוחים ולהצטייד בשמיכה קטנה או אפילו בכרית. תמיד מומלץ שיהיה בתיק כריך קטן או מאכל אחר וחשוב לא פחות לדאוג למגבונים או נייר טואלט בהישג יד.

נסיעות ארוכות שעוברות חיש מהר

כשבתיק שלוקחים לנסיעה יש את כל מה שדרוש – ללא ספק התחושה בעת הישיבה באוטובוס תהיה נוחה ונעימה הרבה יותר. כאמור – אין חובה להתארגן מראש אך קל יותר להעביר את הזמן הנסיעה הארוכה כאשר יש את מה שתומך בפרק הזמן הארוך. כיום האוטובוסים נחשבים לנוחים מאד, ניתן לבחור את זווית הישיבה של המושב ולפני כל נוסע קיימת משענת להנחת הרגליים. כאשר הישיבה נוחה – קל יותר להעביר כל נסיעה.

הצעת מחיר זריזה

    לייעוץ ראשוני