עקבו אחרינו בפייסבוק
Facebook Pagelike Widget

כל הסיבות לנסוע באוטובוס לאילת

אילת היא אחד היעדים המועדפים על ישראלים לחופשה. זוהי עיר המשלבת ניחוח אירופאי עם הקסם הישראלי, מעין חוץ לארץ בתוך הארץ, ובניגוד ליעדי חופשה בחו"ל לא רק שאין צורך בדרכון כדי להגיע אליה, גם אין צורך בטיסה. למעשה, אם כבר נוסעים לאילת ברכב, אפשר לעשות זאת ברכב פרטי – אבל הרבה יותר עדיף לעשות זאת באוטובוס.

הסעה לאילת - טיולי הנשיא

למה מומלץ לנסוע באוטובוס ולא ברכב פרטי?

  • בגלל החברה. במיוחד אם נוסעים לאילת עם חברים או כהתארגנות מטעם העבודה, הרבה יותר כיף לעשות את הדרך הארוכה עם החבר'ה ולא זוגות-זוגות כל אחד ברכבו.
  • בגלל העמידה בזמנים. הנסיעה המשותפת עם החבר'ה לא רק כיפית יותר ומאפשרת לדבר ולצחוק לאורך כל הדרך, אלא גם מוודאת שכולם יגיעו לאילת באותו הזמן. כך אין צורך להמתין למאחרים ואפשר להתחיל לבלות מיד עם ההגעה.
  • בגלל הרעננות. נסיעה ארוכה דרך המדבר עד אילת ברכב פרטי יכולה לעייף כל אחד, גם את הנהג וגם את הנוסע לצידו. מאידך בנסיעה לאילת באוטובוס אפשר לנמנם או לכל הפחות לא לאמץ את העיניים במבט קבוע על הכביש, וכך להגיע אל היעד רעננים ומוכנים להתחיל את החופש בבילוי ולא בשינה.
  • בגלל החיסכון בדלק. אוטובוס אחד צורך דלק בכמות נמוכה בהרבה מאשר שורה של רכבים פרטיים. אם עלות מיכל דלק של אוטובוס הסעות תתחלק שווה בשווה בין כל הנהגים, ההוצאה עבור כל נהג על הדלק תהיה נמוכה בעשרות אחוזים.
  • בגלל איכות הסביבה. כמה רכבים פרטיים מזהמים את הסביבה הרבה יותר מאשר אוטובוס הסעות אחד.

מה חשוב לבדוק ולוודא לפני שעולים על האוטובוס לאילת?

איכות האוטובוס: לפני שיוצאים לנסיעה ארוכה, חשוב לוודא שהיא תהיה נוחה ונעימה ככל האפשר. כיום רוב האוטובוסים מצוידים במושבים נוחים ומפנקים ומערכות מולטימדיה המאפשרות לצפות בסרט במהלך הנסיעה או להאזין למוסיקה טובה.
נהג שאפשר לסמוך עליו: לנהג יש אחריות רבה משום שהוא מופקד על הבאתם של הנוסעים בשלום, בבטחה ובזמן אל היעד. יתרה מזאת, הואיל ומדובר באדם שעומד לבלות זמן מה עם הנוסעים בדרך לאילת, כדאי שיהיה זה נהג אדיב בעל יחסי אנוש טובים.
מסמכים נדרשים: לא כל מי שיש לו אוטובוס רשאי לעשות בו שימוש למטרת הסעות לאילת. כדאי לשאול האם לאוטובוס קיימים האישורים הנדרשים על פי החוק, האם קיים בחברה קצין בטיחות שאחראי על תקינות האוטובוסים, האם רישיון הרכב של האוטובוס בתוקף וכדומה.
נקודות עצירה: בנסיעה לאילת חלק מן הנוסעים יכולים להזדקק לעצירות למטרות שירותים או אוכל, בפרט ילדים ומבוגרים. במקום לעצור בצד הדרך או בתחנת הדלק הקרובה ביותר, כדאי לשאול מראש או לתכנן מסלול כך שהוא כבר יכלול נקודות עצירה ידועות מראש שבהן אפשר לעצור למנוחה קצרה.

הצעת מחיר זריזה