עקבו אחרינו בפייסבוק
Facebook Pagelike Widget

העובדות החשובות ביותר (והמיתוסים) אודות סוללת הרכב שלך

לפני שניכנס מעט לעובי הקורה בכל מה שקשור לסוללת הרכב, נסביר מעט על אודות סוללות רכב.

למעשה כיום העולם עובר אט אט לשימוש בכלי רכב חשמליים. רכב חשמלי שהוא מונע על ידי מצבר הוא למעשה כלי רכב חשמלי אשר בו נעשה שימוש באנרגיה כימית אשר היא אצורה בחבילת מצברים נטענים. כיום אנחנו מכירים בעיקר את המצברים המשמשים את כלי הרכב החשמליים אשר אלו מבוססים על סוללת ליתיום – יון. למעשה את ההספק שכלי הרכב החשמלי מונע המצבר זקוק לו הוא מקבל בעיקר מהמנוע החשמלי. זו הסיבה כי ברכב מהסוג הזה אין צורך במנוע בעירה פנימי ואפילו לא במיכל דלק או בתא דלק.

לעומת כלי הרכב הללו, ישנם כלי הרכב ההיברידיים הנפוצים מאוד כיום אשר בהם מצויים שני סוגים של מנועים. המנוע החשמלי והמנוע עם הבעירה הפנימית. כלי הרכב הללו לא נכללים תחת ההגדרה של כלי רכב חשמליים מונעי מצבר.

הכירו את סוללת הרכב שלכם

הסוללות של פעם

למעשה, מקבלים כלי הרכב החשמליים שהם מונעי מצבר את ההנעה הישירה שלהם מהסוללה הנטענת. אז כאמור הסוללה הנפוצה כיום היא סוללת ליתיום יון שהיא סוללה נטענת. אך בעבר נעשה בעיקר שימוש בסוללת עופרת חמוצה. למעשה כלי הרכב החשמליים הראשונים עשו שימוש בסוג הזה של הסוללה אשר לא ממש סיפקה את כל הצרכים לכלי הרכב. בעיקר בא הדבר לידי ביטוי בטווח נסיעה מוגבל מאוד בין טעינה לטעינה. (עד כ – 100 ק"מ בלבד…) הסוללה מהסוג הזה היא סוללה עם צפיפות הספק נמוכה יחסית ועל כן כלי הרכב שהתבססו על סוללה מהסוג הזה היו הרבה פחות יעלים וגם הרבה יותר כבדים.

בכלי הרכב מהסוגים הללו הזה נעשה שימוש גם ובעיקר בסוללות ניקל מתכת הידריד. טווח הנסיעה כמו גם הקיבול של הסוללה הזו לא היו משופרים מסוללת העופרת – חמוצה אך צפיפות ההספק כן הייתה גבוהה יותר. גם אורך החיים היה ארוך יותר ביחס לסוללה המקבילה. אך בכל זאת גם סוללה זו סבלה מבעיות שונות כמו ביצועים שהושפעו לרעה בעקבות טמפרטורה נמוכה ומזג אוויר קר מאוד, בעיות של פריקה עצמית גבוהה כמו גם אי מסחור ואפשרויות להתפתחות בגלל עיכובי פטנטים אשר אלו הגבילו את הפיתוחים והיישומים של הסוללה הזו.

הסוללה של היום

כאמור כיום נעשה שימוש בסוללת הליתיום יון. האם היא אכן מושלמת? אם גם אתם עושים שימוש בסוללה מהסוג הזה חשוב מאוד כי תכירו אותה לעומק.

מדובר בסוללה שהיא בעלת צפיפות הספק גבוהה למדי בין 250 ל – 340 וואט לק"ג. אך החיסרון הבולט של הסוללה הזו הוא היוקר של חומרי הגלם המרכיבים אותה ובעיקר זה הליתיום. כמו כן יש את הבעייתיות של מחזורי פריקה וטעינה נמוכים יחסית של כ – 2000 עד 4000. מעבר לכך ישנה בעיית הבטיחות של הסוללה הזו שהיא חשופה לסכנות התלקחות.
אז ברור כי עדיין לא הגענו לנוסחה המושלמת ואם מבטיחים לכם כי זוהי הסוללה המושלמת, חשוב כי תהיו מודעים בכל זאת לחסרונות הללו שהן בהחלט לא מבוטלות.

החלפת מצבר עד הבית מחיר שווה לכל כיס

כל כלי רכב למעשה עדיין תלוי במצבר. הבעיה שיש לנו עם המצבר היא שכאשר הוא אינו תקין, כלי הרכב למעשה אינו יכול לנוע כלל ולא יועילו לו כל המערכות החשמליות הכי מתקדמות והכי מתוחכמות שלו. בדיוק לצורך כך אנחנו מציעים את השירות של מצבר עד הבית במחיר נוח וסביר לחלוטין.

הצעת מחיר זריזה

    לייעוץ ראשוני